FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE

Sajt namenjen informisanju kriminalista i forenzicara u Srbiji, kako studenata, tako i zaposlenih kriminalista, forenzicara, tehnicara....
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uzrok smrti, obdukcija

Ići dole 
AutorPoruka
zkaurori
Gost




Uzrok smrti, obdukcija Empty
PočaljiNaslov: Uzrok smrti, obdukcija   Uzrok smrti, obdukcija Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 5:48 pm

Postovani,

obracam Vam se u zelji da se raspitam oko pravila obdukcije i da pitam nekog strucnog o jednom problemu... Procitala sam tekst i odlucila da Vas kontaktiram:
Naime, nas blizak srodnik (Igor) je nakon teske bolesti umro 16. jula 2011. godine na VMA. Uzrok smrti je bio zastoj srca, mada je glavni uzrok nesto drugo. Nismo radili obdukciju, sto je verovatno greska...

Igor (32 godine, Kikinda) se lecio od Non-Hodgkinovog limfoma, od maja 2010 do novembra 2010. Hemoterapija je ukljucivala 8 ciklusa citostatika i Mabthere, standardna terapija za tu bolest.
Nakon zavrsetka svih terapija snimci su pokazali da su se limfomi povukli, a masa u stomaku, po pet-skeneru, je bila solidna. Imunitet mu je bio oslabljen a dve poslednje terapije je jedva primio, zbog upale sinusa, zapaljenja vene, temperature... Ipak, doktori su rekli da je sve solidno.

U februaru ove godine je poceo da oseca vrtoglavice. Magnet glave nije pokazao nista, neurolog ga je poslao kuci, sa recima da ce se sve samo povuci i prepisao mu lek za cirkulaciju Thiogama. Bivalo je sve gore. U maju je dosao na Kliniku za hematologiju u Novom Sadu. Imao je vrtoglavicu, smetnje u kretanju, vidu, govoru, pokretima, grceve... Uradili su dva puta magnet glave-nista sumnjivo, analizu likvora iz kicme na bakterije-nista. To ih je zbunjivalo. Svaki dan mu je bivalo gore, prestao je da prica, guta... nisu mogli da rade magnet glave vise zbog stanja i njegove uznemirenosti. Rekli su nam da mu nema spasa, da dizu ruke, da ce mu organi postepeno otkazivati...

Nega na Klinici hematologije je bila nezadovoljavajuca... Neke obicne stvari smo trazili da mu daju (cevcicu za hranu, npr) ali ih nismo dobili, nalazili bismo ga u mokroj postelji, sa ranama po telu koje nisu sanirane... Lezao je pored coveka sa otvorenim ranama, na kraju je i sam postao inficiran, dobio je temperaturu, sav je bio podbuo, skoro bez svesti, nisu ga ni presvlacili kad je trebalo a ni cistili kako treba, neke stvari smo mi radili... Svaki dan je propadao, i fizicki i psihicki... Lekari su rekli da su ucinili sve, kao i da su se prvi put sreli s takvim slucajem...
Zbog takve nege u Novom Sadu, nacina postupanja s njim i s nama, kao i nade u neko poboljsanje prebacili smo ga na VMA. Bio je jako iscrpljen, pa je lezao na Urgentnom odeljenju. Pokusavali su da ga fizicki osposobe za dalja ispitivanja. Tu je nega bila neuporedivo bolja, otvorio je oci, bio je prisutniji, ali bio je slab... Rekli su nam da je iz Novog sada dosao 'zapusten', verujemo u to... Bili smo spremni na sve, znali smo da je njegov glavni problem s mozgom, ali ti fizicki dodatni problemi nisu morali da se dese... Umro je od zastoja srca. Tako su nam rekli...
Kasnije mi je doktorica koja ga je vodila na tom odeljenju rekla da zapravo ne znaju dal se NHL bolest prosirila ili je umro od zatrovanosti mozga hemoterapijom... Encefalitis koji je bio prisutan (verovatno) ne znaju zbog cega se desio, a uradili su sto im je nalagala medicina, koja jos nije 'svemocna'...
Nismo uradili obdukciju, jer smo bili zateceni vescu o smrti a i nismo shvatali njen znacaj. Ne znam kakva je procedura oko naknadne obdukcije, dal se zakazuje, dal se placa i koliko (sahranjen je u Kikindi, 18. jula, nakon sto je bio zaledjen zbog transporta)... Sta je po Vasem misljenju uzrok smrti?
Neki ljudi se izlece od NHL prirodnim putem, raznim dijetama, presnom hranom, itd... Evo dobre knjige o tim slucajevima a ima ih jos...
Mislim da bi dobro bilo da se u medicinu uvede i taj nacin lecenja, prirodnim putem, jer daje dobre rezultate...
Na internetu nadjoh da Mabthera kod nekih ljudi izaziva nuspojave, npr. PML... Igor je imao slicne simptome...
Sve ovo vas pitam samoinicijativno, jos uvek bez znanja njegove porodice, koja ne znam dal bi pristala na obdukciju. Osecam i tugu i bes zbog svega, a i preispitujem sebe dal smo ucinili sve...


Igor je dao krv preko 20 puta, bar je negu bolju zasluzio...

Hvala na odgovoru i srdacan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
 
Uzrok smrti, obdukcija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE :: NAJNOVIJA KRIMINALISTICKA OTKRICA :: FORENZIKA-
Skoči na: