FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE

Sajt namenjen informisanju kriminalista i forenzicara u Srbiji, kako studenata, tako i zaposlenih kriminalista, forenzicara, tehnicara....
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Savet

Ići dole 
AutorPoruka
accsins




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.06.2007

Savet Empty
PočaljiNaslov: Savet   Savet Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 2:53 am

Moram da Vas pohvalim za entuzijazam,ali bih imao i konkretan savet za Vas.Posto se vec bavite kriminalistikom i forenzikom,moje misljenje je da bi sam sajt trebao da bude prilagodjen nasim uslovima (uslovima koji trenutno vladaju u Srbiji).Posto bas i nisam neki poznavalac "kriminalistike" kao takve,mogu Vam reci kao neko ko se vec prilicno dugo bavi forenzikom,da ti neki rogobatni pojmovi (FORENZICKA TEOLOGIJA i sl.) u srpskoj policiji ne da nisu u povoju,nego se o takvim stvarima ni ne razmislja.Nase prevashodne aspiracije upucene su ka sto boljoj i kvalitetnijoj obradi samog lica mesta na kome je izvrseno KD,pa se kroz veoma kvaltetnu edukaciju koju sprovodi tim veoma kvalitetnih i iskusnih radnika Operativne Krim. tehnike i veštaka različitih prrofila,upravo radi na podizanju nivoa same obrade lica mesta u cilju pronalaska što većeg broja različitih tragova na osnovu kojih je (Boze daj !!!) moguce identifikovati izvrsioca samog dela.Moj Vam je savet da ukoliko neko ima volju da vaskoliku Srbiju upozna sa forenzikom,počnete tako što bi kontaktirali nekog iz vrha Nacionalnog kriminalističko tehničkog centra MUP-a Republike Srbije ,koji svoje odseke pored Beograda,koji je centralna laboratorija,ima i u Novom Sadu i u Nišu,koji predstavljaju regionalne centre.Tako bi stekli sliku o tome koliko mi toga mozemo da obavimo,sta je to cime se mi u najvecem broju slucajeva srecemo,koja su to vestacenja kojima se najcesce bavimo,koje metode se trenutno razvijaju itd...
Ukoliko je ovo samo sajt posvecen studentima nekog fakulteta,mozda ce Vam ova moja primedba dobro doci da te ljude uputite gde bi mogli da dobiju podatke od pomoci za njihovo studiranje.
Bez obzira na sve,meni licno je jako drago sto postoji bilo kakav sajt gde se mogu pronaci sadrzaji vezani za kriminalisticku tehniku ili forenziku,pa tako imate svu moju podrsku !! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
 
Savet
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FORUM KRIMINALISTA I FORENZICARA SRBIJE :: NAJNOVIJA KRIMINALISTICKA OTKRICA :: KONTAKTIRAJTE UREDNISTVO FORUMA-
Skoči na: